The Byrd Gang
We make the rules
Budzący grozę gang uliczny – zwany potocznie Skorpionami – działający w centrum Nowego Orleanu. Są dobrze znani ze swojej morderczej reputacji na ulicach, aktów przemocy wobec innych gangów oraz handlu ludźmi na skalę wykraczającą poza obszar miasta.Nikt tak naprawdę nie wie, na kiedy datują początki The Byrd Gang w Nowym Orleanie i ilu członków liczy grupa, ale żaden z nich nie sięga tak daleko pamięcią, aby móc wskazać konkretny moment na osi czasu. Z prostej przyczyny – gang ten charakteryzuje się bardzo dużą rotacją zespołu oraz dbaniem o prywatność. Z początkowego składu nie został już żaden członek, a każdy nowy, wchodząc do grupy, dostaje unikatowy pseudonim i w obrębie gangu posługuje się tylko nim.
Rozpracowanie szajki od lat spędza sen z powiek NOPD, ale tak szeroko rozwinięta siatka powiązań zapewnia odcięcie wadliwego łańcucha na poziomie pośrednictwa, co uniemożliwia dotarcie do serca struktury. W obrębie gangu istnieje mnóstwo niewielkich komórek (obejmujących zazwyczaj kilka ulic), na czele których stoi Primero. Każda komórka zajmuje się tylko jednym biznesem: hazardem, handlem narkotykami, ściąganiem haraczy i przemocą uliczną, porwaniami i morderstwami, handlem ludźmi i prostytucją. Nieważne, ilu przywódców zostanie zaaresztowanych i ile komórek uda się rozbić, nie można zniszczyć całego gangu, ponieważ nie ma bezpośrednich powiązań między komórkami. Małe grupy są połączone łańcuchami pośredników, zanim rozkaz zostanie przekazany od góry – nadzorowanej przez Radę Dziewięciu pod przywództwem lidera gangu – do docelowej komórki wykonawczej. Zniknie jedna, a na jej miejsce natychmiast pojawi się nowa.
Jako jeden z nielicznych gangów pozostali w mieście podczas huraganu, wszczynając wojny z niedobitkami innych gangów na terenach pochłoniętych przez żywioł i przejmując władzę w nowych obszarach miasta. Przed huraganem działali głównie w rejonach Uptown, jednak po trwających miesiącami wojnach o terytoria, zasięg ich wpływów poszerzył się od Uptown aż po Mid-City oraz Garden District, choć niektóre z opuszczonych budynków rozsiane po całym Uptown do dziś stanowią magazyny broni i narkotyków, a wysokie łapówki wypłacane do skarbu miasta uniemożliwiają podjęcie się ich remontu.
Na czele The Byrd Gang stoi Javier “Aguilo” Santiago – małomówny obserwator, którego rola sprowadza się do wyrażania aprobaty albo sprzeciwu względem decyzji obrad Rady Dziewięciu, jednak jego zdanie jest ostateczne i nikt nie kwestionuje postanowień Santiago. Jego osoba wzbudza szacunek pośród członków gangu. Zdobył swoją pozycję po buncie wewnątrz gangu przed pięcioma laty, kiedy poprzedni lider – Jose “Canino” Herrera – popadał w paranoję dotyczącą kolaboracji członków gangu z policją i przeprowadzał brutalne czystki w organizacji, nawet w najbliższym sobie otoczeniu. Aby powstrzymać szaleńca, grupa pod dowodzeniem Aguilo zdecydowała się usunąć Canino ze stołka, co wywołało rozłam wśród członków gangu. Herrera w dniach buntu usunął się z widoku i zaszył w kryjówce, do której miało dostęp tylko kilku jego najbardziej zaufanych ludzi. A i tak został zastrzelony przez Aguilo w czasie jednej z parad podczas karnawału poprzedzającego Mardi Gras – Santiago dostrzegając Herrerę pośród paradujących, otworzył ogień do tłumu. W wyniku strzelaniny zmarł nie tylko Canino, ale także siedem niewinnych osób – w tym troje turystów z Europy – a dwadzieścia osiem innych zostało rannych.
Aguilo wprowadził nowe zasady panujące w gangu. Odstąpiono od egzekucji za samą sugestię zdrady przez jakiegokolwiek z członków, a zamiast tego Rada Dziewięciu przeprowadza dochodzenie, potwierdza podejrzenia i wydaje wyrok, co umocniło pozycję Santiago jako lidera i wpłynęło na ustabilizowanie struktury gangu. Lojalność nie jest jednak wyborem, a przymusem, bowiem członkiem zostaje się do końca życia. Aby dostać się do gangu, trzeba uzyskać polecenie Primero jednej z komórek. Inicjacja dla nowych członków polega na utrzymaniu się na nogach przez jedenaście sekund bicia przez pięciu kolegów (czas ten liczy jeden z bijących, bez sekundnika, więc to on de facto decyduje o długości inicjacji), uzyskaniu cennej informacji dla gangu (potwierdzonej przez Radę Dziewięciu), bądź zabiciu członka wrogiego gangu. W przypadku werbowanych dzieci pozostają one pod opieką danej komórki przez trzy lata i – jeśli przetrwają – stają się pełnoprawnymi członkami gangu. Zasady te dotyczą również kobiet, jednak te wciąż nie są mile widziane w organizacji, muszą walczyć o pozycję bardziej niż mężczyźni, a ich rola sprowadza się głównie do bycia przynętą w trakcie różnych akcji, szpiegowania, pozyskiwania informacji i przemytu.
informacje
Obszar panowania: Mid-City + wschodnie UptownMotto: We make the rules
Działalność przestępcza:
– hazard
– handel narkotykami
– przemoc uliczna i ściąganie haraczy
– porwania i morderstwa
– handel ludźmi i prostytucja
hierarchia
* – istnieje możliwość stworzenia postaci należącej do Rady Dziewięciu, jednak chęć gry taką postacią wraz z pomysłem fabularnym na jej rozwój, należy skonsultować poprzez wiadomość prywatną z Voodoo Queen przed rozpoczęciem pisania karty postaci!1. Lider — Javier "Aguilo" Santiago (NPC)
2. Rada Dziewięciu* — najbliżsi doradcy lidera, wybierani przez niego osobiście za zasługi dla gangu oraz posiadanie szczególnych umiejętności przydatnych dla organizacji (mogą pozostać incognito dla pozostałych członków gangu).
– Dimitri "Hangman" Lazarev
– Jay "Ace" Reeves
– Antonio C. Herrera
– Andre "Razor" Rizzo
3. Pośrednicy — łącznicy pomiędzy komórkami organizacji a Radą Dziewięciu.
–
–
–
4. Wspólnicy — osoby spoza organizacji współpracujące z gangiem (mogą pozostać incognito dla pozostałych członków gangu).
– James Deveraux
– Wolfgang "Snow White" Windsor
Komórka — przemoc uliczna i ściąganie haraczy
Primero — lider danej komórki działalności przestępczej.
– imię i nazwisko
Członkowie
– Dante "Lobo" Ramos
– Isobel "Viper" Cameron
Komórka — handel narkotykami
Primero — lider danej komórki działalności przestępczej.
– Dylan "Dys" Greenwood
Członkowie
–
–
–
Komórka — porwania i morderstwa
Primero — lider danej komórki działalności przestępczej.
– Venancio "Vena" Cuevas
Członkowie
– Micah "Messiah" Rizzo
–
Inni członkowie
–
–
–
D-Block
Our family, our strength
Powstały po huraganie Katrina gang był początkowo zbieraniną osieroconych dzieciaków, które w wyniku klęski żywiołowej straciły dachy nad głowami oraz rodziny. Na czele grupy stanął Chester Theriot, szesnastoletni wówczas chłopak wywodzący się z rodziny protestanckiego pastora. Na początku pod jego opieką – nie licząc trójki młodszego rodzeństwa – pozostawało niespełna dwadzieścioro dzieci w wieku od czterech do dziewiętnastu lat. Z tygodnia na tydzień dołączało do nich coraz więcej sierot, aż po kilku tygodniach od huraganu grupa rozrosła się do ponad setki członków.Na próżno szukali pomocy u władz miasta, które zajmowały się “ważniejszymi” sprawami. Zapewnienie bezpieczeństwa oraz pożywienia takiej grupie dzieci stanowiło nie lada wyzwanie, a trudne warunki zmusiły dzieciaki do posuwania się do niebezpiecznych zachowań. Bezprawnie zajęli jeden z zalanych hoteli przy ulicy Dryades w Uptown, który pomieścił wszystkie dzieci, wciąż jednak musieli zadbać o podstawowe potrzeby.
Utrzymanie porządku w tak różnorodnym kręgu osób na początkowym etapie wymagało twardej ręki i surowych reguł, do których wszyscy musieli się dostosować. Theriot podzielił setkę dzieci na mniejsze zespoły specjalizujące się w określonych zadaniach. Od początku budowali społeczność opierającą się na wzajemnych i nierozerwalnych powiązaniach. Każdy w grupie miał określone zadanie do wykonania, dostosowane do swojego wieku i możliwości. Nie było mowy o żerowaniu na pracy innych. Nawet najmłodsze dzieci angażowane były do małych kradzieży bądź odwracania uwagi, podczas gdy starsi członkowie unieszkodliwiali i okradali większe grupy ludzi. Dopuszczali się głównie mniejszych i większych kradzieży na terenach mniej dotkniętych katastrofą. Na porządku dziennym były kradzieże, włamania i rabunki z plastikową bronią. Dopóki nie handlowali narkotykami i nie wkraczali w kompetencje gangów, byli tolerowani przez inne grupy wznawiające swoją działalność przestępczą na terenie Uptown.
Kiedy miasto powoli wracało do normalności po huraganie – a wraz z nim nasiliła się działalność pozostałych grup przestępczych – grupa dzieciaków przekształciła się w pełnoprawny gang, działający głównie na terenach Uptown oraz Garden District. Wśród mieszkańców dzielnicy zostali ochrzczeni jako Kiddos, jednak sami nazywali się D-Block – od ulicy, przy której stał hotel przez nich zamieszkiwany.
System działania gangu się sprawdzał. Theriot – mimo namów vice-liderów gangu – długo wzbraniał się przed handlem narkotykami. Chester był nieugięty w tej kwestii, aż do wypadku przed siedmioma laty, który rzucił cień na spokojne czasy panujące wśród społeczności D-Block. Jeden z vice-liderów – i prywatnie bardzo bliski przyjaciel Theriota – zginął z powodu przyjęcia zanieczyszczonych nieznanymi substancjami narkotyków. Jeden z gangów testował na dzieciakach jednego z osiedli Uptown działanie nowego syntetycznego narkotyku, wyprodukowanego we własnym amatorskim laboratorium i dodawanego w różnych proporcjach do heroiny. W wyniku gwałtownej reakcji organizmu na szkodliwą substancję, u Westona Murphy’ego – przyjaciela Chestera – doszło do szybko postępującej martwicy skóry, wstrząsu, aż wreszcie zgonu w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin od spożycia zanieczyszczonego narkotyku. Był to duży cios dla grupy, która zmobilizowała się z dnia na dzień, dążąc do wyplenienia gangów handlujących zanieczyszczonymi narkotykami.
Przez długie tygodnie D-Block, motywowany zemstą, toczył wojny z pomniejszymi gangami narkotykowymi i walczył o władzę nad każdą ulicą, aż wreszcie stali się najmocniejszą grupą panującą nad niemal całym obszarem dzielnicy Uptown. Wypełnienie niszy narkotykowej było konieczne, jeśli chcieli uniknąć zasiedlania terenów przez inne gangi. Heroina ściągana i rozprowadzana przez dilerów D-Block była jednak dobrze sprawdzana pod kątem szkodliwych zanieczyszczeń przed dopuszczeniem narkotyków do obrotu.
W ten oto sposób gang złożony początkowo z dzieciaków, zaczął zbijać fortunę na handlu narkotykami, która stała się główną osią działalności grupy. Ani Theriotowi, ani członkom Kiddos nie zależało na dużych bogactwach, a pieniądze pozyskane z tej działalności przestępczej traktowane były przez członków jako “brudne”. Z czasem D-Block pieniądze zdobyte na rabunkach i handlu narkotykami zaczął rozdawać ubogim mieszkańcom dzielnicy Uptown. Zaskarbili sobie tym samym wdzięczność i ochronę mieszkańców. W Uptown nikt nie zdradzi, kto jest członkiem gangu – Kiddos są dla lokalnych bohaterami, którzy chronią biedotę przed skrajnym ubóstwem.
Dziś do gangu może dołączyć każda sierota czy wyrzutek społeczny, który nie potrafi odnaleźć swojego miejsca na świecie; bez względu na płeć i wiek. Wystarczy zapytać kogoś w dzielnicy Uptown o jednego z Kiddos, a ten – po upewnieniu się, że nie ma do czynienia ze służbami policyjnymi – przekaże informacje komu trzeba, a członkowie skontaktują się z każdym chętnym. Faza inicjacji polega na wykonaniu kilku zadań dla organizacji w specjalnej grupie rekrutacyjnej oraz próbie lojalności – to ona stanowi kluczowy element podjęcia decyzji, czy dany kandydat nadaje się na członka gangu. Nawet odrzuceni kandydaci mogą jednak liczyć na wsparcie gangu, jeśli rzeczywiście go potrzebują.
Część członków wiedzie normalne życie, studiuje, pracuje, zakłada rodziny, ale na wezwanie lidera stawia się zawsze w wyznaczonym miejscu i terminie. Dla Kiddos najważniejsza jest rodzina, a rodzina to gang. Zasada jeden za wszystkich, wszyscy za jednego nieśmiertelnie obowiązuje pośród członków grupy. Jednak od jakiegoś czasu w społeczności Kiddos zaczyna pojawiać się gęsta atmosfera oczekiwania. Nikt nie wie, z czego ona wynika i czego się spodziewać w przyszłości, ale w powietrzu wyczuwa się napięcie, które nie daje spokoju coraz większej liczbie członków gangu.
informacje
Obszar panowania: północne i południowo-zachodnie UptownMotto: Our family, our strength
Działalność przestępcza:
– kradzieże, oszustwa i napady
– handel narkotykami
– dystrybucja zasobami
hierarchia
* – istnieje możliwość stworzenia postaci Vice-lidera, jednak chęć gry taką postacią wraz z pomysłem fabularnym na jej rozwój, należy skonsultować poprzez wiadomość prywatną z Voodoo Queen przed rozpoczęciem pisania karty postaci!1. Lider — Chester Theriot (NPC)
2. Vice-liderzy* — każdy z vice-liderów zajmuje się jedną z gałęzi prowadzonej przez gang.
- kradzieże, oszustwa i napady*
– - handel narkotykami*
– stanowisko zajęte na potrzeby MG - dystrybucja zasobami*
–
Komórka — kradzieże, oszustwa i napady
Członkowie
– Aquila Whitlock
– Waylen Chetwood
Komórka — dystrybucja zasobami, zaopatrzenie
Członkowie
–
–
Komórka — handel narkotykami
Członkowie
–