crescent city
029.
Śnieżynki! 

Wraz z nadejściem grudnia przychodzimy do Was z nowym ogłoszeniem oraz paroma nowościami, które zawitały na naszym forum!
Jeżeli komuś umknęło powiadomienie, Crescent Dream przeszło świąteczno-zimową metamorfozę i od dzisiaj możecie podziwiać forum w nowej odsłonie! Wystarczy, że zrobicie twardy reset (Ctrl + F5 dla Windows, Opt + Command + R dla Mac, przełączenie między wersją desktopową i mobilną na telefonie)!
Z okazji świąt przyszykowałyśmy dla Was też kilka nowych wydarzeń.
Pierwsze z nich to nowa forumowa zabawa! Tym razem przychodzimy do Was ze Świątecznym Monopoly, na temat którego więcej szczegółów znajdziecie pod tym linkiem. W grze udział mogą brać wszyscy użytkownicy, dlatego gorąco zachęcamy każdego do wspólnej zabawy! Jak zawsze, za wykonane zadań do zgarnięcia są różne fanty.

Skoro idą święta Bożego Narodzenia, nie mogło też zabraknąć świątecznej poczty! Znajdziecie ją tutaj. W rozsyłaniu prezentów pomoże nam nasz nowy pomocnik, forumowy elf. Radzimy jednak na niego uważać, bo lubi płatać psikusy!
Na koniec informujemy, że w sobotę 6.12 rozpocznie się Christmasfest oraz ruszą zapisy do nowego eventu fabularnego! W tym roku poza odwiedzeniem świątecznej wioski, zachęcamy również do wzięcia udziału w świątecznym spotkaniu z twórcami cyfrowymi, które odbędzie się w galerii handlowej Riverwalk Outlets. Dla uczestników przewidziane są drobne upominki!
Mamy nadzieję, że nasze tegoroczne propozycje urozmaicą Wam ten zimowy okres!
Wraz z nadejściem grudnia przychodzimy do Was z nowym ogłoszeniem oraz paroma nowościami, które zawitały na naszym forum!
Jeżeli komuś umknęło powiadomienie, Crescent Dream przeszło świąteczno-zimową metamorfozę i od dzisiaj możecie podziwiać forum w nowej odsłonie! Wystarczy, że zrobicie twardy reset (Ctrl + F5 dla Windows, Opt + Command + R dla Mac, przełączenie między wersją desktopową i mobilną na telefonie)!
Z okazji świąt przyszykowałyśmy dla Was też kilka nowych wydarzeń.
Pierwsze z nich to nowa forumowa zabawa! Tym razem przychodzimy do Was ze Świątecznym Monopoly, na temat którego więcej szczegółów znajdziecie pod tym linkiem. W grze udział mogą brać wszyscy użytkownicy, dlatego gorąco zachęcamy każdego do wspólnej zabawy! Jak zawsze, za wykonane zadań do zgarnięcia są różne fanty.
Skoro idą święta Bożego Narodzenia, nie mogło też zabraknąć świątecznej poczty! Znajdziecie ją tutaj. W rozsyłaniu prezentów pomoże nam nasz nowy pomocnik, forumowy elf. Radzimy jednak na niego uważać, bo lubi płatać psikusy!
Na koniec informujemy, że w sobotę 6.12 rozpocznie się Christmasfest oraz ruszą zapisy do nowego eventu fabularnego! W tym roku poza odwiedzeniem świątecznej wioski, zachęcamy również do wzięcia udziału w świątecznym spotkaniu z twórcami cyfrowymi, które odbędzie się w galerii handlowej Riverwalk Outlets. Dla uczestników przewidziane są drobne upominki!
Mamy nadzieję, że nasze tegoroczne propozycje urozmaicą Wam ten zimowy okres!
ekipa crescent dream
crescent city
030.
Hello, Elfiki!
W ramach okrągłego ogłoszenia przychodzimy z garścią nowych informacji!
Zaczynamy od Złotego Biletu! Każdy, kto stworzył postać w ramach nagrody multikonto, otrzyma złoty bilet zdejmujący z niej progi postowe. Nie tylko możesz stworzyć postać bez wymaganej liczby postów, ale również przywrócić ją z nieaktywności bez limitów.
Postaci, które zostały stworzone drogą odbioru tej nagrody, prosimy o zgłoszenie się w tym temacie poprzez użycie kodu "inne zamówienie".
Od grudnia rezygnujemy z działu horoskopy. Nie martwcie się jednak, po Nowym Roku wrócimy z zastępstwem w obrębie astrologicznego klimatu Nowego Orleanu!
Został rozwiązany The Crescent Club, a konto Almighty Queen zostało zamienione na Ho Ho Ho, będące kontem pomocniczym oraz... pełnym niespodzianek!
Przypominamy także o trwającym evencie Christmasfest, świątecznych odznakach, które można odebrać za darmo albo za rozegranie fabuły związanej ze świętami oraz karmieniu zwierzaków, za które w nagrodę dostaniecie odznakę! Zachęcamy do skorzystania z trwającej wciąż poczty bożonarodzeniowej.
Chciałybyśmy również poinformować, że w okresie od 15.12.2025 do 6.01.2026 obowiązuje okres ochronny, w trakcie którego użytkownicy są zabezpieczeni przed przeniesieniem do grupy nieaktywnych.
Z okazji Świąt życzymy Wam przede wszystkim dużo weny, świeżych pomysłów i inspiracji, które same będą pchały palce do klawiatury. Niech ten czas przyniesie spokój, dobrą energię i radość z tworzenia – zarówno fabularnie, jak i poza forum.

W ramach okrągłego ogłoszenia przychodzimy z garścią nowych informacji!
Zaczynamy od Złotego Biletu! Każdy, kto stworzył postać w ramach nagrody multikonto, otrzyma złoty bilet zdejmujący z niej progi postowe. Nie tylko możesz stworzyć postać bez wymaganej liczby postów, ale również przywrócić ją z nieaktywności bez limitów.
Postaci, które zostały stworzone drogą odbioru tej nagrody, prosimy o zgłoszenie się w tym temacie poprzez użycie kodu "inne zamówienie".
Od grudnia rezygnujemy z działu horoskopy. Nie martwcie się jednak, po Nowym Roku wrócimy z zastępstwem w obrębie astrologicznego klimatu Nowego Orleanu!
Został rozwiązany The Crescent Club, a konto Almighty Queen zostało zamienione na Ho Ho Ho, będące kontem pomocniczym oraz... pełnym niespodzianek!
Przypominamy także o trwającym evencie Christmasfest, świątecznych odznakach, które można odebrać za darmo albo za rozegranie fabuły związanej ze świętami oraz karmieniu zwierzaków, za które w nagrodę dostaniecie odznakę! Zachęcamy do skorzystania z trwającej wciąż poczty bożonarodzeniowej.
Chciałybyśmy również poinformować, że w okresie od 15.12.2025 do 6.01.2026 obowiązuje okres ochronny, w trakcie którego użytkownicy są zabezpieczeni przed przeniesieniem do grupy nieaktywnych.
Z okazji Świąt życzymy Wam przede wszystkim dużo weny, świeżych pomysłów i inspiracji, które same będą pchały palce do klawiatury. Niech ten czas przyniesie spokój, dobrą energię i radość z tworzenia – zarówno fabularnie, jak i poza forum.
ekipa crescent dream
crescent city
031.
Hej, Kochani! 
Dzisiaj przychodzimy do Was z ogłoszeniem z okazji drugich urodzin Crescent Dream. Za nami dwa lata pisania historii, snucia intryg, tworzenia relacji, dram, plot twistów i niezapomnianych momentów!
Na początek chcemy Wam z całego serca podziękować — za każdą kartę postaci, każdy post, za aktywność, pomysły, cierpliwość, wsparcie, rozmowy na shoutboxie i za to, że współtworzycie to miejsce razem z nami już od dwóch lat.
Dziękujemy osobom, które są z nami od początku, tym, którzy dołączyli po drodze, i tym, którzy wracają po czasie — każdy z Was jest dla nas tak samo ważny. Cieszymy się, że to miejsce stało się dla wielu z Was przestrzenią do twórczej zabawy, odpoczynku i ucieczki od codzienności.
Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele wspólnych lat zabawy, pełnych historii do opowiedzenia, relacji do nawiązania i postaci, które zostaną z nami na długo. Dziękujemy, że jesteście — i że piszecie razem z nami.


Z okazji drugich urodzin forum przychodzimy do Was z paroma niespodziankami!
Jedną z nich jest plebiscyt na Nowoorleańskie Słowo Roku (Dwulecia). Zapraszamy Was do wytypowania swoich faworytów!
W tym roku zrobi się również nostalgicznie, ponieważ w Księdze Wspomnień każdy z Was może podzielić się z nami swoimi wspomnieniami związanymi z forum! Za wpisy przewidziane są nagrody, także zachęcamy każdego do dodania w księdze własnego!
To tyle od nas na dziś, jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy, że już od dwóch lat budujecie z nami tę wspaniałą społeczność!
Dzisiaj przychodzimy do Was z ogłoszeniem z okazji drugich urodzin Crescent Dream. Za nami dwa lata pisania historii, snucia intryg, tworzenia relacji, dram, plot twistów i niezapomnianych momentów!
Na początek chcemy Wam z całego serca podziękować — za każdą kartę postaci, każdy post, za aktywność, pomysły, cierpliwość, wsparcie, rozmowy na shoutboxie i za to, że współtworzycie to miejsce razem z nami już od dwóch lat.
Dziękujemy osobom, które są z nami od początku, tym, którzy dołączyli po drodze, i tym, którzy wracają po czasie — każdy z Was jest dla nas tak samo ważny. Cieszymy się, że to miejsce stało się dla wielu z Was przestrzenią do twórczej zabawy, odpoczynku i ucieczki od codzienności.
Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele wspólnych lat zabawy, pełnych historii do opowiedzenia, relacji do nawiązania i postaci, które zostaną z nami na długo. Dziękujemy, że jesteście — i że piszecie razem z nami.
Z okazji drugich urodzin forum przychodzimy do Was z paroma niespodziankami!
Jedną z nich jest plebiscyt na Nowoorleańskie Słowo Roku (
W tym roku zrobi się również nostalgicznie, ponieważ w Księdze Wspomnień każdy z Was może podzielić się z nami swoimi wspomnieniami związanymi z forum! Za wpisy przewidziane są nagrody, także zachęcamy każdego do dodania w księdze własnego!
To tyle od nas na dziś, jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy, że już od dwóch lat budujecie z nami tę wspaniałą społeczność!
ekipa crescent dream
crescent city
032.
Hej, Kochani! 
Wracamy do Was z wynikami plebiscytu na nowoorleańskie słowo roku(dwulecia). Słowem, które podbiło nasze serca jest hajd! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w ankiecie i przesłali swoje propozycje - w Waszych profilach już niedługo pojawią się odznaki. 
Mamy także smutną informację: w dniu dzisiejszym opuszcza nas Gina Blanque (lisowa). Chcemy Ci podziękować za cały Twój wkład w prowadzenie forum, pomysły i za wsparcie przez dwa lata.
Mamy nadzieję, że spotkamy się już niedługo.

Zróbcie sobie twardy reset, by ekipa w ogłoszeniu wyświetlała się prawidłowo.
Na koniec obiecujemy, że już niedługo wystartujemy z nową zabawą, a w Nowym Orleanie zrobi się romantycznie.

Wracamy do Was z wynikami plebiscytu na nowoorleańskie słowo roku
Mamy także smutną informację: w dniu dzisiejszym opuszcza nas Gina Blanque (lisowa). Chcemy Ci podziękować za cały Twój wkład w prowadzenie forum, pomysły i za wsparcie przez dwa lata.
Mamy nadzieję, że spotkamy się już niedługo.
Zróbcie sobie twardy reset, by ekipa w ogłoszeniu wyświetlała się prawidłowo.
Na koniec obiecujemy, że już niedługo wystartujemy z nową zabawą, a w Nowym Orleanie zrobi się romantycznie.
ekipa crescent dream
crescent city
033.
Hej, Pysiaczki!
Przychodzimy do Was z ogłoszeniem związanym z regulacją czasu nieobecności wynikającego z nagród.
Po długiej dyskusji zdecydowałyśmy, że maksymalny czas trwania nieobecności przedłużanej nagrodami nie może przekroczyć sześćdziesięciu dni. Zasada dotyczy poniższych nagród:
Na sam koniec mamy dla Was jeszcze jedną wiadomość!
Z okazji nadchodzącej wiosny, wielkimi krokami zbliża się kolejna zabawa na forum! Więcej na ten temat dowiecie się niedługo. 
Przychodzimy do Was z ogłoszeniem związanym z regulacją czasu nieobecności wynikającego z nagród.
Po długiej dyskusji zdecydowałyśmy, że maksymalny czas trwania nieobecności przedłużanej nagrodami nie może przekroczyć sześćdziesięciu dni. Zasada dotyczy poniższych nagród:
- Nieobecność bez konieczności napisania wymaganej liczby postów.
- +3 dni do nieobecności.
Na sam koniec mamy dla Was jeszcze jedną wiadomość!
ekipa crescent dream
crescent city
034.
Hej, Kwiatuszki! 
Z okazji świąt Wielkanocy życzymy Wam zdrowych i spokojnych świąt. Odpocznijcie i łapcie dobre chwile!
W związku z rozpoczynającym się weekendem wielkanocnym przychodzimy do Was z małym prezentem. Wszyscy doskonale wiemy jak zajmujące i stresujące bywają święta, zwłaszcza, gdy dodatkowo pilnuje się dni mijających od ostatniego posta fabularnego i nie ma się czasu na napisanie następnego, zatem od dzisiaj (1.04) do wtorku (7.04) wprowadzamy okres ochronny dla wszystkich graczy. Jeśli regulaminowe 10 dni na posta minie w ciągu tego okresu, postać nie trafi do grupy nieaktywnych aż do jego zakończenia. Mamy nadzieję na zapewnienie Wam spokojnego powrotu do aktywnej gry, gdy chaos świąt trochę się rozluźni
Osoby ze zgłoszonymi nieobecnościami zawierającymi powyższe daty otrzymują możliwość przedłużenia ich o dodatkowe dni! Wystarczy napisać wiadomość prywatną na konto King of Jazz
Przypominamy o trwającej zabawie wiosennej 一 zadania towarzyszące realizować może każdy z Graczy! Dodatkowo, informujemy, że na forum pojawił się rozkład wydarzeń wiosenno-wielkanocnych oraz świeżutkie odznaki! Więcej informacji zdobędziecie tutaj.
Na koniec chcemy się odnieść do kłopotów z wyświetlaniem grafik i kolorów grup. W wyniku trudnych do naprawienia błędów w niektórych miejscach zniknęły avatary oraz gify, a kolory grup zmieniły się.
Pracujemy nad rozwiązaniami, a o postępach będziemy informować w kolejnym ogłoszeniu.
Z okazji świąt Wielkanocy życzymy Wam zdrowych i spokojnych świąt. Odpocznijcie i łapcie dobre chwile!
W związku z rozpoczynającym się weekendem wielkanocnym przychodzimy do Was z małym prezentem. Wszyscy doskonale wiemy jak zajmujące i stresujące bywają święta, zwłaszcza, gdy dodatkowo pilnuje się dni mijających od ostatniego posta fabularnego i nie ma się czasu na napisanie następnego, zatem od dzisiaj (1.04) do wtorku (7.04) wprowadzamy okres ochronny dla wszystkich graczy. Jeśli regulaminowe 10 dni na posta minie w ciągu tego okresu, postać nie trafi do grupy nieaktywnych aż do jego zakończenia. Mamy nadzieję na zapewnienie Wam spokojnego powrotu do aktywnej gry, gdy chaos świąt trochę się rozluźni
Osoby ze zgłoszonymi nieobecnościami zawierającymi powyższe daty otrzymują możliwość przedłużenia ich o dodatkowe dni! Wystarczy napisać wiadomość prywatną na konto King of Jazz
Przypominamy o trwającej zabawie wiosennej 一 zadania towarzyszące realizować może każdy z Graczy! Dodatkowo, informujemy, że na forum pojawił się rozkład wydarzeń wiosenno-wielkanocnych oraz świeżutkie odznaki! Więcej informacji zdobędziecie tutaj.
Na koniec chcemy się odnieść do kłopotów z wyświetlaniem grafik i kolorów grup. W wyniku trudnych do naprawienia błędów w niektórych miejscach zniknęły avatary oraz gify, a kolory grup zmieniły się.
Pracujemy nad rozwiązaniami, a o postępach będziemy informować w kolejnym ogłoszeniu.
ekipa crescent dream
crescent city
035.
Wiosenno-letnia metamorfoza i garść nowości
Hej, Pszczółki! 
Witajcie w kolejnej już, nowej odsłonie Crescent Dream! Przypominamy o konieczności zrobienia twardego resetu (Ctrl + F5 dla Windows, Opt + Command + R dla Mac, przełączenie między wersją desktopową i mobilną na telefonie). Wraz z naszą wiosenno-letnią metamorfozą przygotowałyśmy dla Was parę większych nowości:
Z dniem dzisiejszym zmianie ulegają również zasady odbioru odznak za tła fabularne – od tej pory wystarczy odnieść się do tła jedynie w jednym poście, aby móc odebrać za nie odznakę.
Korzystając z okazji, chcemy też uchylić Wam rąbka tajemnicy – pracujemy dla Was nad całkiem nową, wakacyjną zabawą, której jeszcze na naszym forum nie było! Więcej szczegółów na ten temat pojawi się wkrótce.

Na koniec informujemy, że szykujemy dla Was jeszcze jedną nowość – w niedługim czasie na forum pojawią się quizy tematyczne! Za rozwiązanie każdego z nich do zgarnięcia będzie unikatowa pula odznak oraz specjalna ranga.
Witajcie w kolejnej już, nowej odsłonie Crescent Dream! Przypominamy o konieczności zrobienia twardego resetu (Ctrl + F5 dla Windows, Opt + Command + R dla Mac, przełączenie między wersją desktopową i mobilną na telefonie). Wraz z naszą wiosenno-letnią metamorfozą przygotowałyśmy dla Was parę większych nowości:
- zmianie uległy praktycznie wszystkie kody oraz ikonki na forum
- wszystkie znaczniki w edytorze posta są teraz oznaczone ikonkami (nie martwcie się, w naszym przewodniku – zakładka kodowanie – znajdziecie opis każdej z nich; pojawia się on również po najechaniu na konkretną ikonkę)
- mamy całkowicie nowy kod dla Karty Postaci! We wszystkich zaakceptowanych KP został on już podmieniony przez administrację.
W związku z wprowadzeniem nowego wzoru, chcemy dać Wam możliwość zmiany zdjęć w karcie – dla wszystkich chętnych, w temacie z zamówieniami został dodany nowy kod, którego możecie w tym celu użyć - spis nagród do odbióru został zaktualizowany o dodatkowe duże nagrody: personalizowana ranga oraz zmiana w karcie postaci (dotyczy znaczących zmian w KP)
Z dniem dzisiejszym zmianie ulegają również zasady odbioru odznak za tła fabularne – od tej pory wystarczy odnieść się do tła jedynie w jednym poście, aby móc odebrać za nie odznakę.
Korzystając z okazji, chcemy też uchylić Wam rąbka tajemnicy – pracujemy dla Was nad całkiem nową, wakacyjną zabawą, której jeszcze na naszym forum nie było! Więcej szczegółów na ten temat pojawi się wkrótce.
Na koniec informujemy, że szykujemy dla Was jeszcze jedną nowość – w niedługim czasie na forum pojawią się quizy tematyczne! Za rozwiązanie każdego z nich do zgarnięcia będzie unikatowa pula odznak oraz specjalna ranga.
ekipa crescent dream
crescent city
036.
Mamy 100 tysięcy!!
Hej, Kochani! 
Przychodzimy do Was z podziękowaniami za Wasze zaangażowanie, bo na Nowym Orleanie licznik wskazał właśnie 100 tysięcy postów! Razem napisaliśmy kawał ogromnej historii, za co jesteśmy Wam naprawdę wdzięczne.
Na osłodzenie naszego małego święta mamy dla Was odznakę, którą każdy może odebrać po wklejeniu do posta z odbiorem odnośnika do tego ogłoszenia.
Dodatkowo informujemy, że od dzisiaj dwie małe nagrody możecie wymienić na jedną dużą (lub jedną dużą na dwie małe). W temacie z odbiorem nagród pojawił się odpowiedni kod, który możecie do tego wykorzystać
Przychodzimy do Was z podziękowaniami za Wasze zaangażowanie, bo na Nowym Orleanie licznik wskazał właśnie 100 tysięcy postów! Razem napisaliśmy kawał ogromnej historii, za co jesteśmy Wam naprawdę wdzięczne.
Na osłodzenie naszego małego święta mamy dla Was odznakę, którą każdy może odebrać po wklejeniu do posta z odbiorem odnośnika do tego ogłoszenia.
Dodatkowo informujemy, że od dzisiaj dwie małe nagrody możecie wymienić na jedną dużą (lub jedną dużą na dwie małe). W temacie z odbiorem nagród pojawił się odpowiedni kod, który możecie do tego wykorzystać
ekipa crescent dream
milestones
Odznaka do odebrania przez użytkownika.